STAV TRAILŮ

ETAPA 1:   

HÁJENKA - UZAVŘENO   PYTLÁCKÝ - OTEVŘENO   TEMPLÁŘSKÝ - UZAVŘENO   

ETAPA 2:   

TRAILALA - OTEVŘENO   TRPASLÍK - OTEVŘENO   DUHOVÝ - OTEVŘENO   MRAZNICE - OTEVŘENO   
BIKE ARÉNA VSETÍN JE CYKLISTICKÝ AREÁL PRO HORSKÁ KOLA, MĚSTSKÁ ČÁST SEMETÍN

PŘIPOJ SE K NÁM NA FACEBOOKU 

facebook
 

NOVINKY

ZPĚT

 

NOVINKY

BIKE ARÉNA VSETÍN SE 1. DUBNA OTEVŘE VEŘEJNOSTI
01/04/2024

BIKE ARÉNA VSETÍN SE 1. DUBNA OTEVŘE VEŘEJNOSTI

Sezona v Bike aréně Vsetín (BAV), v souladu s provozním řádem, oficiálně odstartuje v pondělí 1. dubna. Bajkerům bude od té doby k dispozici většina trailů, na řadě míst v okolí ale bude probíhat lesní těžba. Žádáme proto uživatele BAV, aby dbali zvýšené opatrnosti.

 
 
BIKE ARÉNA VSETÍN - Nejlepší singletraily v Beskydech
BIKE ARÉNA VSETÍN - Nejlepší singletraily v Beskydech
BIKE ARÉNA VSETÍN - Nejlepší singletraily v Beskydech
BIKE ARÉNA VSETÍN - Nejlepší singletraily v Beskydech
 

„Na většině trailů probíhá v těchto dnech údržba, bez jejíhož provedení by nemohly být bezpečně zpřístupněny veřejnosti. Traily procházíme a za pomoci fukarů a dalšího nářadí je čistíme tak, aby byly připraveny na novou sezonu. Část údržby ale ještě bude probíhat i v dubnu,“ přiblížil Radek Pala, jehož firma Trail Worx Syndicate údržbu v BAV provádí.

Jak dále Pala uvedl, k termínu zahájení sezony by měly být veřejnosti zpřístupněny všechny traily s výjimkou Trpaslíka (červený) a horní poloviny Templářského (černý), jejichž stav vyžaduje do budoucna rozsáhlejší úpravy. „Otevřen bude již i modrý trail Hájenka, který v uplynulých dvou letech prošel rekonstrukcí,“ doplnil Pala.

Zahájení rekonstrukce se v letošním roce naopak dočká černý trail Mraznice, na což je vyčleněno v rozpočtu města 830 tisíc korun. „Od počátku sezony 2024 bude po provedení běžné údržby tento trail s opatrností sjízdný. Jakmile ale zahájíme jeho rekonstrukci, bude nutné přinejmenším jeho část uzavřít. O termínu zahájení prací budeme s předstihem informovat,“ uvedl místostarosta pro oblast cestovní ruchu Petr Kudlík (ANO 2011).

Podle jeho dalších slov by uživatelé BAV měli být zejména v jarním období na trailech obezřetní. „V lesích kolem trailů probíhá v tomto období neustálý pohyb lesní techniky, a to jak z důvodů zvýšeného výskytu nahodilých těžeb zapříčiněných větrnými poryvy či kůrovcem, tak těžbami plánovanými. Žádám proto bajkery, aby byli opatrní a důsledně dodržovali provozní řád bike areny,“ uzavřel Kudlík s tím, že aktuální informace o stavu trailů BAV, jejich průjezdnosti či různých omezeních najdete na webu www.bikearenavsetin.cz, případně na facebookovém profilu www.facebook.com/singletrail.cz.


Michal Horský
MěÚ Vsetín

Foto © Honza Křenek, Ondřej Raška

 
 

ZPĚT

NAHORU

Mapa Bike Arény

 
POČASÍ
VSETÍN Počasí
 

Bike&fishing Camp

Servis kola

Půjčovna

 
PARTNEŘI
 
 
CESTA DO BAV
 

TRASA:

K BAV přijedeš po silnici č 57, sjedeš na značené odbočce směr Semetín, projedeš okrajem průmyslové zóny Bobrky, pořád směr Semetín. Následně přejedeš řeku Bečvu. Traily BAV se nacházejí za mostem přes řeku vpravo. Vozidlo zaparkuj výhradně na odstavném parkovišti, které je 50 m rovně po komunikaci za odbočkou.

 

GPS:

49.360098, 17.951790 - Vsetín 1575

 

2020 © Město Vsetín se sídlem Svárov 1080, 755 01 Vsetín všechna práva vyhrazena.
www.bikearena-vsetin.cz
Webdesign: David Rafaj, technické řešení: Nowonet Media

Sledujte nás na sociálních sítích: